Diyanete (DİTİB) bağlı tüm cami derneklerimizden kayıt formlarını ücretsiz alabilirsiniz.

Derneğe Almanya‘da oturum hakkı bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türk kökenli Avrupa Birliği vatandaşları üye olabilirler.

Hayır, devam etmez. 18 yaşını dolduran gençler kendi adına kayıt formunu doldurup imzalayarak üye olabilirler.

Evet, aynı şartlarda üye olurlar. Şayet engellilik durumu doğuştan ise 30 yaşından büyük olsa da engelli vatandaşlardan giriş ücreti alınmaz.

18-30 yaş grubunun üyelik kayıt formu Köln'deki merkezimize ulaştıktan 90 gün sonra başlar.

31 yaş ve üzeri grubun üyelikleri yatırmaları gereken giriş ücreti derneğin hesabına girdikten 90 gün sonra başlar.

Evlenme Cüzdanınızın fotokopisi, eşinizin pasaport kimlik bilgilerinin bulunduğu resimli sayfanın ve oturum kartının (Aufenthaltstitel) bir adet fotokopisinin üzerine üyelik numarası yazılarak Köln' deki merkezimize gönderilmesi gerekmektedir.

Yeni doğan çocuğunuzun Doğum Belgesinin (Geburtsurkunde) bir adet fotokopisinin üzerine üyelik numarası yazılarak Köln'deki merkezimize gönderilmesi gerekmektedir.

Cenazesi olan her üyemizin önce DİTİB - Cenaze Fonunu araması gerekmektedir. Mümkünse vefat edenin aile doktoruna veya nöbetçi doktora haber vermesi ve resmi evrak işlemleri için de vefat edenin pasaportunu, Almanya oturum kartını, nüfus cüzdanını ve şayet evli ise Uluslararası Evlenme Cüzdanını hazır bulundurması gerekir.

Evet, ücret karşılığında Seyahat bölümümüzden her zaman bilet satın alma imkanı vardır..

Vefat durumunda üyelerimiz cenaze fonunun 0221-86 99 77 77 numaralı telefonunu veya 0178-869 97 97 numaralı telefonunu arayarak genel merkeze bilgi vermeleri gerekmektedir. Bu numaralardan 24 saat bize ulaşabilirsiniz.